Rozwody

Jako prawnicy doskonale rozumiemy, że rozwód jest niezwykle trudny i stresujący, dlatego dokładamy wszelkich starań, by zmniejszyć koszty finansowe oraz emocjonalne Państwa udziału w sprawie rozwodowej. Wiemy, że nie każdy klient żądający rozwodu oczekuje tego samego efektu. Pomożemy Państwu niezależnie od tego, czy pragniecie spokojnego procesu, czy planujecie domagać się wysokich alimentów, wyłącznego orzeczenia o winie współmałżonka itd. Zależy nam na Państwa zaufaniu i staramy się zapewnić Wam komfort psychiczny, dlatego możecie być pewni, że wszelkie informacje, jakich nam udzielicie, zachowamy w tajemnicy. Zwracając się do nas, możecie liczyć na bezstronną ocenę sytuacji prawnej – nie oceniamy zachowania klientów i nie wyrażamy opinii o ich postępowaniu.

Zakres pomocy prawnej w sprawach rozwodowych

Doradztwo prawne w sprawach rozwodowych ogranicza się nie tylko do udzielania porad prawnych, sporządzania dokumentów i reprezentowania klienta przed sądem. W ramach naszych usług gwarantujemy Państwu:

  • sporządzenie pozwu o rozwód oraz odpowiedzi na pozew,
  • pomoc w uzyskaniu, podwyższeniu albo obniżeniu wysokości alimentów,
  • pomoc w opracowaniu planów wychowawczych,
  • reprezentowanie we wszystkich instancjach sądowych,
  • pomoc przy podziale majątku.

 

Pomoc w sprawie rozwodowej krok po kroku

Kiedy po raz pierwszy pojawicie się Państwo w naszej kancelarii, szczegółowo zapoznamy się z Waszą sprawą oraz oczekiwaniami. Niezwykle istotne jest przedstawienie adwokatowi wszystkich informacji, gdyż nawet pozornie nieistotne dane mogą wpłynąć na wyrok sądu. Kiedy poznamy sprawę oraz materiał dowodowy, zaproponujemy rozwiązanie problemu oraz wspólnie, uwzględniając Państwa potrzeby, ustalimy strategię działania.

Następnie, w zależności od Państwa oczekiwań, pomożemy Wam w przygotowaniach do mediacji z małżonkiem lub do rozprawy sądowej. Podpowiemy, na czym skupić się podczas rozmów w obecności mediatora oraz czego nie warto robić w trakcie negocjacji. Jeśli będzie taka potrzeba, to dołożymy wszelkich starań, aby polubownie zakończyć sprawę rozwodową (uwzględniając oczywiście Państwa osobiste interesy). W przeciwnym razie lub jeżeli negocjacje zakończą się niepowodzeniem, możecie liczyć na naszą pomoc aż do wydania wyroku przez sąd najwyższej instancji.